Match Schedule

Download match schedule (updated 20.09.2017)


01.12. 15:15 Group A: CZE W - LAT W
01.12. 09:30 Group D: DEN W - THA W
01.12. 11:30 Group D: JPN W - USA W
01.12. 15:00 Group B: GER W - SWE W
01.12. 17:30 Group C: SVK W - SGP W
01.12. 19:30 Group C: EST W - AUS W
02.12. 09:30 Group A: NOR W - LAT W
02.12. 11:30 Group C: SGP W - AUS W
02.12. 13:30 Group B: SUI W - POL W
02.12. 16:00 Group A: FIN W - CZE W
02.12. 17:30 Group C: SVK W - EST W
02.12. 19:30 Group D: JPN W - DEN W
03.12. 09:30 Group C: SGP W - EST W
03.12. 11:30 Group D: USA W - THA W
03.12. 13:30 Group C: AUS W - SVK W
03.12. 15:30 Group B: GER W - SUI W
03.12. 16:00 Group A: FIN W - NOR W
03.12. 18:05 Group B: SWE W - POL W
04.12. 09:30 Group D: THA W - JPN W
04.12. 11:30 Group B: POL W - GER W
04.12. 14:00 Group A: LAT W - FIN W
04.12. 15:40 Group B: SWE W - SUI W
04.12. 17:30 Group A: NOR W - CZE W
04.12. 19:30 Group D: USA W - DEN W
05.12. 10:00 Play-off 2: 3rd of Group B - 2nd of Group C
05.12. 11:30 13-16th M1: 3rd of Group D - 4th of Group C
05.12. 13:00 Play-off 3: 4th of Group A - 1st of Group D
05.12. 15:30 13-16th M2: 3rd of Group C - 4th of Group D
05.12. 16:00 Play-off 4: 4th of Group B - 1st of Group C
05.12. 19:00 Play-off 1: 3rd of Group A - 2nd of Group D
06.12. 10:00 15th place: Loser of 13-16th M1 - Loser of 13-16th M2
06.12. 11:30 9-12th M1: Loser of Play-off 2 - Loser of Play-off 3
06.12. 13:00 13th place: Winner of 13-16th M1 - Winner of 13-16th M2
06.12. 15:30 9-12th M2: Loser of Play-off 1 - Loser of Play-off 4
06.12. 16:00 Quarterfinal 2: 1st of Group B - Winner of Play-off 3
06.12. 19:00 Quarterfinal 3: 2nd of Group A - Winner of Play-off 2
07.12. 10:00 11th place: Loser of 9-12th M1 - Loser of 9-12th M2
07.12. 13:00 9th place: Winner of 9-12th M1 - Winner of 9-12th M2
07.12. 17:00 Quarterfinal 1: 1st of Group A - Winner of Play-off 4
07.12. 20:00 Quarterfinal 4: 2nd of Group B - Winner of Play-off 1
08.12. 10:00 5-8th M1: Loser of Quarterfinal 1 - Loser of Quarterfinal 4
08.12. 13:00 5-8th M2: Loser of Quarterfinal 2 - Loser of Quarterfinal 3
08.12. 17:00 Semifinal 2: Winner of Quarterfinal 1 - Winner of Quarterfinal 4
08.12. 20:00 Semifinal 1: Winner of Quarterfinal 2 - Winner of Quarterfinal 3
09.12. 08:30 7th place: Loser of 5-8th M1 - Loser of 5-8th M2
09.12. 11:15 5th place: Winner of 5-8th M1 - Winner of 5-8th M2
09.12. 14:15 3rd place: Loser of Semifinal 1 - Loser of Semifinal 2
09.12. 17:05 Final: Winner of Semifinal 1 - Winner of Semifinal 2