Match Schedule

The preliminary schedule for the Men´s WFC 2018 has been published.

Match Schedule


Schedule created in cooperation with TV Broadcasters, however it is still subject to change!

sk. A

sk. B

sk. C

sk. D

Czechia

Finland

Australia

Canada

Switzerland

Sweden

Estonia

Slovakia

Latvia

Denmark

Poland

Singapore

Germany

Norway

Thailand

Japan

Saturday 1.12.2018

O2 arena

Arena Sparta Podvinný mlýn

12:00

Switzerland

-

Latvia

sk. A

12:30

Canada

-

Slovakia

sk. D

15:00

Finland

-

Sweden

sk. B

15:30

Australia

-

Estonia

sk. C

Opening Ceremony

18:15

Germany

-

Czechia

sk. A

18:30

Poland

-

Thailand

sk. C

Sunday 2.12.2018

O2 arena

Arena Sparta Podvinný mlýn

11:00

Denmark

-

Norway

sk. B

12:00

Slovakia

-

Japan

sk. D

14:00

Switzerland

-

Germany

sk. A

15:00

Canada

-

Singapore

sk. D

17:00

Latvia

-

Czechia

sk. A

18:00

Estonia

-

Poland

sk. C

Monday 3.12.2018

O2 arena

Arena Sparta Podvinný mlýn

10:00

Singapore

-

Japan

sk. D

12:45

Latvia

-

Germany

sk. A

15:30

Australia

-

Poland

sk. C

16:45

Finland

-

Denmark

sk. B

18:30

Estonia

-

Thailand

sk. C

19:30

Sweden

-

Norway

sk. B

Tuesday 4.12.2018

O2 arena

Arena Sparta Podvinný mlýn

10:00

Thailand

-

Australia

sk. C

12:45

Slovakia

-

Singapore

sk. D

15:30

Sweden

-

Denmark

sk. B

16:45

Norway

-

Finland

sk. B

18:30

Japan

-

Canada

sk. D

19:30

Czechia

-

Switzerland

sk. A

Wednesday 5.12.2018

O2 arena

Arena Sparta Podvinný mlýn

10:00*****

4A

-

1D

PO3

12:45

4B

-

1C

PO4

15:30

3B

-

2C

PO2

18:30

3A

-

2D

PO1

Thursday 6.12.2018

O2 arena

Arena Sparta Podvinný mlýn

09:30

3D

-

4C

13-16:1

12:30

3C

-

4D

13-16:2

16:30***

1A

-

Winner PO4

Q1

15:30

Loser PO2

-

Loser PO3

9-12:1

19:30*

2A

-

Winner PO2

Q3

18:30

Loser PO1

-

Loser PO4

9-12:2

Friday 7.12.2018

O2 arena

Arena Sparta Podvinný mlýn

09:30

Loser 13-16:1

-

Loser 13-16:2

15th place

12:30

Winner 13-16:1

-

Winner 13-16:2

13th place

15:10****

2B

-

Winner PO1

Q4

15:30

Loser 9-12:1

-

Loser 9-12:2

11th place

18:00**

1B

-

Winner PO3

Q2

18:30

Winner 9-12:1

-

Winner 9-12:2

9th place












Saturday 8.12.2018

O2 arena

Arena Sparta Podvinný mlýn

13:00*

Loser Q1

-

Loser Q4

5-8:1

11:00

Loser Q2

-

Loser Q3

5-8:2

16:00*

Winner Q2

-

Winner Q3

semi 1

19:00

Winner Q1

-

Winner Q4

semi 2

Sunday 9.12.2018

O2 arena

Arena Sparta Podvinný mlýn

10:00

Winner 5-8:1

-

Winner 5-8:2

5th place

10:00

Loser 5-8:1

-

Loser 5-8:2

7th place

13:00

Loser Semi

-

Loser Semi

3rd place

16:00

Winner Semi

-

Winner Semi

final



* Czechia to play if qualified

** Finland to play if qualified

*** Switzerland to play if qualified

**** Sweden to play if qualified

***** Slovakia to play if qualified